T95R107K025CZSS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T95R107K025CZSS
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2824 (7260 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 100UF 10% 25V 2824
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Type :
Conformal Coated
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
High Reliability
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
COTS
Published :
Width :
5.9944mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.1882mm
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
100μF