T95D477M6R3HZSL
Mfr.Part #
T95D477M6R3HZSL
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 470UF 20% 6.3V 2917
Manufacturer Size Code :
D
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Width :
4.318mm
Capacitance :
470µF
Size / Dimension :
0.293Lx0.170W 7.44mmx4.32mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
6.3V
Length :
7.4422mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm