T95D477K6R3HZSL
Mfr.Part #
T95D477K6R3HZSL
Description
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917
Width :
4.318mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm
Capacitance :
470µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.4422mm
Size / Dimension :
0.293Lx0.170W 7.44mmx4.32mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
6.3V