T95D477K6R3EZSS
Mfr.Part #
T95D477K6R3EZSS
Description
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917
Tolerance :
±10%
Width :
4.318mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
6.3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.293Lx0.170W 7.44mmx4.32mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Published :
Capacitance :
470µF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
130mOhm
Length :
7.4422mm