T95D477K6R3EZAL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T95D477K6R3EZAL
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.293Lx0.170W 7.44mmx4.32mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm
Feature :
High Reliability
Manufacturer Size Code :
D
Ratings :
COTS
Width :
4.318mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
470µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.4422mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Type :
Conformal Coated
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
6.3V
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Tolerance :
±10%