T95D277M004CZAL
Mfr.Part #
T95D277M004CZAL
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 270UF 20% 4V 2917
Manufacturer Size Code :
D
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.293Lx0.170W 7.44mmx4.32mm
Length :
7.4422mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Voltage - Rated :
4V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm
Capacitance :
270μF
Width :
4.318mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Mounting Type :
Tolerance :
±20%