T95D277K004LSAL
Mfr.Part #
T95D277K004LSAL
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 270UF 10% 4V 2917
Tantalum Capacitors
Tan Delta :
0.08
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.293Lx0.170W 7.44mmx4.32mm
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Type :
Conformal Coated
Pbfree Code :
No
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Length :
7.5mm
Width :
4.3mm
Ratings :
COTS
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Voltage - Rated :
4V
Published :
Manufacturer Size Code :
D
JESD-609 Code :
e0
Leakage Current :
0.0108mA
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
270μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm