T95D277K004CZAL
Mfr.Part #
T95D277K004CZAL
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 270UF 10% 4V 2917
Voltage - Rated :
4V
Feature :
High Reliability
Published :
Size / Dimension :
0.293Lx0.170W 7.44mmx4.32mm
Length :
7.4422mm
Max Operating Temperature :
125°C
Manufacturer Size Code :
D
Capacitance :
270μF
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mount :
Surface Mount
Width :
4.318mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C