T95D157M010LSAL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T95D157M010LSAL
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 150UF 20% 10V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Conformal Coated
Series :
TANTAMOUNT®, T95
ESR (Equivalent Series Resistance) :
75mOhm
Ratings :
COTS
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.293Lx0.170W 7.44mmx4.32mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
High Reliability
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
D
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Width :
4.318mm
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
7.4422mm
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
150µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)