T95D156M035LSAL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T95D156M035LSAL
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 15UF 20% 35V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
35V
Length :
7.4422mm
Ratings :
COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) :
270mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Series :
TANTAMOUNT®, T95
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
High Reliability
Capacitance :
15μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Manufacturer Size Code :
D
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.293Lx0.170W 7.44mmx4.32mm
Width :
4.318mm