T95D107K016HZSL
Mfr.Part #
T95D107K016HZSL
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
4.318mm
Size / Dimension :
0.293Lx0.170W 7.44mmx4.32mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Published :
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm
Capacitance :
100μF
Length :
7.4422mm