T95C107K016CZSS
Mfr.Part #
T95C107K016CZSS
Package / Case
2812 (7132 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 10% 16V 2812
Tantalum Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.112mm
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Package / Case :
2812 (7132 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
100μF
Width :
3.2004mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Ratings :
COTS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Manufacturer Size Code :
C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Feature :
High Reliability
Size / Dimension :
0.280Lx0.126W 7.10mmx3.20mm
Tolerance :
±10%