T83D107K010EZZL
Mfr.Part #
T83D107K010EZZL
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Leakage Current :
10μA
Case Code (Imperial) :
HTS Code :
Depth :
4.3mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100μF
Weight :
295.005138mg
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100MOhm
Tan Delta :
0.08
Polarity :
Polar
Length :
7.3mm
Dissipation Factor :
8 %
Voltage - Rated DC :
10V