T543X687K004AHW010
Mfr.Part #
T543X687K004AHW010
Description
CAP TANT POLY 680UF 4V 2917
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10MOhm
Capacitance :
680μF
Packaging :
Tape and Reel
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Tolerance :
10%
Depth :
4.3mm
Max Operating Temperature :
105°C
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e0
Height :
4mm
Size Code :
Leakage Current :
0.272mA
Tan Delta :
0.1
Surface Mount :
yes
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Terminal Shape :
J BEND
Ripple Current :
4970mA
Package / Case :
Molded
Polarity :
POLARIZED
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Number of Terminations :
2
Length :
7.3mm