T543V685K050AHW0657280
Mfr.Part #
T543V685K050AHW0657280
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 2917
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65mOhm @ 100kHz
Capacitance :
6.8μF
Factory Lead Time :
24 Weeks
High Reliability
Pbfree Code :
yes
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Mount :
Surface Mount
Published :
HTS Code :
Manufacturer Size Code :
V
Number of Terminations :
2
Life (Hours) :
2000 hours
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~105°C