T541X687K004BH8705
Mfr.Part #
T541X687K004BH8705
Description
CAP TANT POLY 680UF 4V 2917
Tolerance :
±10%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Capacitance :
680μF
Ratings :
COTS
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
4V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm @ 100kHz