T541X477K010CT8510
Mfr.Part #
T541X477K010CT8510
Description
CAP TANT POLY 470UF 10V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
10V
Ratings :
COTS
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Manufacturer Size Code :
X
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
470µF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±10%