T541X476M030DH8610
Mfr.Part #
T541X476M030DH8610
Description
CAP TANT POLY 47UF 30V 2917
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm @ 100kHz
Capacitance :
47μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
30V
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C