T541X158K2R5DH8505
Mfr.Part #
T541X158K2R5DH8505
Description
CAP TANT POLY 1500UF 2.5V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2.5V
Capacitance :
1500μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C