T541X108K004DH8505
Mfr.Part #
T541X108K004DH8505
Description
CAP TANT POLY 1000UF 4V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1000µF
Voltage - Rated :
4V