T540D687K003AH85057280
Mfr.Part #
T540D687K003AH85057280
Description
CAP TANT POLY 680UF 3V 2917
COTS
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated :
3V
Non-RoHS Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
15 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Published :
Capacitance :
680μF
KO-CAP® T540
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm