T540D477M2R5AH85057280
Mfr.Part #
T540D477M2R5AH85057280
Description
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
470µF
Manufacturer Size Code :
D
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ECCN Code :
EAR99
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Number of Terminations :
2
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5V