T540B686M004DH85107280
Mfr.Part #
T540B686M004DH85107280
Description
CAP TANT POLY 68UF 4V 1411
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Capacitance :
68µF
Voltage - Rated :
4V