T540B476M006CH86107280
Mfr.Part #
T540B476M006CH86107280
Description
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Capacitance :
47μF
Voltage - Rated :
6.3V
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Pbfree Code :
No
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
ECCN Code :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
B
Feature :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C