T540B476M006BH85107610
Mfr.Part #
T540B476M006BH85107610
Description
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
47μF
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
6.3V
EAR99
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Tolerance :
±20%
Published :
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz