T540B226M010AH87107280
Mfr.Part #
T540B226M010AH87107280
Description
CAP TANT POLY 22UF 10V 1411
Tantalum - Polymer Capacitors
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
COTS
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
10V
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Published :
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Feature :
High Reliability
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
B
ECCN Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Capacitance :
22µF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C