T520V227M006ATE012
Mfr.Part #
T520V227M006ATE012
Description
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Leakage Current :
139μA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm @ 100kHz
Case Code (Imperial) :
Mount :
PCB, Surface Mount
Voltage - Rated DC :
6.3V
Dielectric Material :
Tantalum
Termination :
SMD/SMT
REACH SVHC :
No SVHC
Life (Hours) :
2000 hours
Height :
1.9mm
Ripple Current :
1A
HTS Code :
Length :
7.3mm
Dissipation Factor :
10 %
Capacitance :
220μF
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Published :
Voltage :
6.3V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
12mOhm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PUNCHED PLASTIC, 7 INCH
Radiation Hardening :
No
Depth :
4.3mm
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T520V227M006ATE012 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Molded, Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:2, Package / Case:2917 (7343 Metric), Voltage:6.3V, Operating Temperature:-55°C~105°C, T520V227M006ATE012 pinout, T520V227M006ATE012 datasheet PDF, T520V227M006ATE012 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T520V227M006ATE012 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.