T520V157M006ATE018
Mfr.Part #
T520V157M006ATE018
Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
18mOhm @ 100kHz
Polarity :
Polar
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
150µF
Number of Pins :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Ripple Current :
800mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.3mm
Leakage Current :
0.0945mA
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Manufacturer Size Code :
V
Voltage - Rated DC :
6.3V
Dielectric Material :
Tantalum
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Depth :
4.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
0.1
Published :
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Dissipation Factor :
10 %
Case Code (Metric) :
Height :
1.9mm