T520H827M010ATE070
Mfr.Part #
T520H827M010ATE070
Package / Case
2924 (7360 Metric)
Description
CAP TANT POLY 820UF 10V 2924
Manufacturer Size Code :
H
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Package / Case :
2924 (7360 Metric)
Size / Dimension :
0.287Lx0.236W 7.30mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Capacitance :
820µF
Series :
KO-CAP® T520
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
10V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Published :
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%