T520D157M006ATE007
Mfr.Part #
T520D157M006ATE007
Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
Stock
12
In Stock :
12
Capacitance :
150µF
Factory Lead Time :
17 Weeks
Ripple Current :
5700mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
6.3V
Mount :
Surface Mount
Published :
2007
Case Code (Metric) :
7343
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
7.3mm
Manufacturer Size Code :
D
Life (Hours) :
2000 hours
Termination :
SMD/SMT
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Dissipation Factor :
10 %
Height :
3.1mm
REACH SVHC :
No SVHC
Feature :
GENERAL PURPOSE
Leakage Current :
0.095mA
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
HTS Code :
Resistance :
7mOhm
Polarity :
Polar
Lead Free :
Lead Free
Series :
KO-CAP® T520
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Depth :
4.3mm