T520D157M004ATE007
Mfr.Part #
T520D157M004ATE007
Description
CAP TANT POLY 150UF 4V 2917
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Height :
3.1mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tan Delta :
0.1
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Manufacturer Size Code :
D
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
150µF
Width :
4.3mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Rated DC :
4V
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Life (Hours) :
2000 hours
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm @ 100kHz
Ripple Current :
5700mA
Leakage Current :
0.06mA
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Length :
7.3mm
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm