T510X476K035ATE065
Mfr.Part #
T510X476K035ATE065
Description
CAP TANT 47UF 10% 35V 2917
Stock
234
In Stock :
234
Tan Delta :
0.08
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Dissipation Factor :
8 %
Capacitance :
47μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Depth :
4.3mm
Manufacturer Size Code :
X
Factory Lead Time :
20 Weeks
Ripple Current :
1834mA
Length :
7.3mm
Voltage - Rated DC :
35V
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65mOhm @ 100kHz
Leakage Current :
0.0165mA
Case Code (Metric) :
7343
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Published :
Tolerance :
±10%