T510X226M035ATE100
Mfr.Part #
T510X226M035ATE100
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Tantalum Capacitors
Tan Delta :
0.06
Terminal Shape :
J BEND
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Manufacturer Size Code :
X
Ripple Current :
1479mA
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Polarity :
Polar
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
35V
Depth :
4.3mm
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Length :
7.3mm
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Leakage Current :
0.0077mA
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
22µF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
23 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Dissipation Factor :
6 %
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Height :
4.3mm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C