T495X687K004ZTE100
Mfr.Part #
T495X687K004ZTE100
Description
CAP TANT 680UF 10% 4V 2917
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.173 4.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
4V
Capacitance :
680μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
KEMET T495X687K004ZTE100
680μF ±10% 100mOhm @ 100kHz Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)