T495B474K035ATA11K
Mfr.Part #
T495B474K035ATA11K
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT 0.47UF 10% 35V 1411
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Voltage - Rated :
35V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
T495
Tolerance :
±10%
Feature :
Automotive
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11Ohm @ 100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Manufacturer Size Code :
B
Capacitance :
0.47µF