T491X476M035AT7027
Mfr.Part #
T491X476M035AT7027
Description
CAP TANT 47UF 20% 35V 2917
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
35V
Capacitance :
47μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C