T491X336K035ATAUTO
Mfr.Part #
T491X336K035ATAUTO
Description
CAP TANT 33UF 10% 35V 2917
Tantalum Capacitors
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Length :
7.3mm
Tolerance :
±10%
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
J BEND
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Polarity :
POLARIZED
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Depth :
4.3mm
Capacitance :
33μF
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Surface Mount :
yes
Height :
4mm
Tan Delta :
0.06
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
35V
Feature :
Automotive
Leakage Current :
0.0116mA
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C