T491X227M016AT2478
Mfr.Part #
T491X227M016AT2478
Description
CAP TANT 220UF 20% 16V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Capacitance :
220μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm