T491X227M010ZTZV16
Mfr.Part #
T491X227M010ZTZV16
Description
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
220μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
2917 (7343 Metric)
Datasheets
T491X227M010ZTZV16
KEMET T491X227M010ZTZV16
220μF ±20% 500mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)