T491X227K010AT2478
Mfr.Part #
T491X227K010AT2478
Description
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Published :
Capacitance :
220μF
Factory Lead Time :
12 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Series :
T491
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C