T491X226K035AT4777
Mfr.Part #
T491X226K035AT4777
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
T491
Published :
Capacitance :
22µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
35V
Manufacturer Size Code :
X
Factory Lead Time :
12 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Feature :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Tolerance :
±10%