T491X106K050AT4659
Mfr.Part #
T491X106K050AT4659
Description
CAP TANT 10UF 10% 50V 2917
X
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C