T491V226K025AT7027
Mfr.Part #
T491V226K025AT7027
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V 2917
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Manufacturer Size Code :
V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
T491
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22µF