T491V226K025AT
Mfr.Part #
T491V226K025AT
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Series :
T491
Tolerance :
±10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
2mm
Tan Delta :
0.06
REACH SVHC :
No SVHC
Dielectric Material :
Tantalum
Depth :
4.3mm
Molded
ECCN Code :
EAR99
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Ripple Current :
381mA
Capacitance :
22µF
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Mount :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount
Life (Hours) :
2000 hours
Length :
7.3mm
Voltage - Rated DC :
25V
Number of Pins :
2
Published :
Terminal Shape :
J BEND
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Leakage Current :
5.5μA
Dissipation Factor :
6 %
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm