T491V106M035ATAUTO7280
Mfr.Part #
T491V106M035ATAUTO7280
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
Capacitance :
10μF
Length :
7.3mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
35V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
1 (Unlimited)
Polarity :
POLARIZED
Packing Method :
TR, PLASTIC, 13 INCH
Width :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Number of Terminations :
2
Series :
T491
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
V
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Automotive
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Tolerance :
±20%