T491U226K006AT
Mfr.Part #
T491U226K006AT
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 2312
J BEND
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 7 INCH
Leakage Current :
0.0014mA
Surface Mount
Tan Delta :
0.06
Capacitance :
22µF
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
1 (Unlimited)
Length :
6mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Case Code (Metric) :
Series :
T491
Dissipation Factor :
6 %
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Dielectric Material :
Tantalum
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Ripple Current :
89.6mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.2mm
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
1.5mm
JESD-609 Code :
e3
Number of Pins :
2
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
6V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Manufacturer Size Code :
U
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm