T491D687M004AT4777
Mfr.Part #
T491D687M004AT4777
Description
CAP TANT 680UF 20% 4V 2917
Tantalum Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
680μF
Voltage - Rated :
4V