T491D686M010ZGZV10
Mfr.Part #
T491D686M010ZGZV10
Description
CAP TANT 68UF 20% 10V 2917
1 (Unlimited)
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Voltage - Rated :
10V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
68µF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C