T491D686K006AT7111
Mfr.Part #
T491D686K006AT7111
Description
CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2917
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Capacitance :
68µF
Voltage - Rated :
6.3V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm