T491D685M035ZT7622ZQ01
Mfr.Part #
T491D685M035ZT7622ZQ01
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2917
Capacitance :
6.8μF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Manufacturer Size Code :
D
KEMET T491D685M035ZT7622ZQ01
6.8μF ±20% 1.2Ohm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)